Book en opvisning - klik her!

Hvem er vi?

Skolens adresse:
Brejninggaard Efterskole
Brejninggaardsvej 12
6971 Spjald

Kontorets åbningstider:
Mandag - fredag kl. 9.00-16.00

Skolens telefon nr.:
97 38 16 44

Skolens mail:
mail@brejninggaard.dk

Birthe Nørkjær

Lærer i Team9
Underviser i dansk, tysk, kulturfag og fodbold
birthe@brejninggaard.dk

Rasmus Skaaning

Lærer i Team 10
Underviser i Matematik, Innovation og værksted, Projektledelse, Spring og Fagforløb10
skaaning@brejninggaard.dk

Annebeth Lindved Grell

Timelærer
Underviser i TeamGym og gymnastik
annebeth@brejninggaard.dk

Søren Astrup

Lærer i Team9
Underviser i spring, TeamGym og fælles- og opvisningsgymnastik samt Naturvidenskab

Christina Meyer

Lærer i Team 9
Underviser i rytme, dans, fælles- og opvisningsgymnastik samt engelsk
christina@brejninggaard.dk

Lise Lindved

Lærer i Team10
Underviser i Rytme, dans, TeamGym, Pigespring, opvisnings- og fællesgymnastik samt engelsk

Mikael Nissen

Lærer
Underviser i Spring, Tumbling og TeamGym
mikael_nissen@brejninggaard.dk

Rasmus Kloch

Lærer i Team9 
Underviser i spring, fælles- og opvisningsgymnastik samt naturvidenskab

Kristian Grell

Forstander
Underviser Dansk, Projektledelse og GymCulture 
kristian@brejninggaard.dk

Morten A. Henneberg

Pædagogisk Afdelingsleder
En del af skoleledelsen og underviser i matematik, Outdoor og fodbold
morten@brejninggaard.dk

Ralph Enghoff Jensen

Lærer i Team 10
Underviser Engelsk, Projektledelse og Tumbling
Studievejleder
ralph@brejninggaard.dk

Line Dueholm

Lærer
Underviser i Team 9
Engelsk, Tysk, kokkeri og girlscorner
line@brejninggaard.dk

Trine Gindeskov Andersen

Lærer i Team 10
Underviser i  Dansk, Projekledelse, studieforberedende fagforløb, Bageri og Fitness
Trine er desuden praktikkoordinator
trine@brejninggaard.dk

Malene Partsch Lykke

Lærer i Team 9
Underviser i dansk og kulturfag
malene@brejninggaard.dk

Benjamin Stræde

Administrativ Afdelingsleder
En del af skoleledelsen og underviser i matematik, Projektledelse, GymCulture og Håndbold
benjamin@brejninggaard.dk

Thomas Ravnsbæk Pedersen

Lærer i Team9 
Underviser i musik, instrumental, sang, matematik og naturvidenskab
thomas@brejninggaard.dk

Hanne Bech

Køkkenleder
hanne@brejninggaard.dk

Inge Nielsen

Køkkenassistent
inge@brejninggaard.dk

Dorte Holm Madsen

Køkkenmedhjælper
dorte@brejninggaard.dk

Heidi Laugesen

Køkkenmedhjælper
heidi@brejninggaard.dk

Karsten Sommer

Pedel
karsten@brejninggaard.dk

Anita Juhl Høj

Sekretær
mail@brejninggaard.dk

Brejninggaard Efterskole · Brejninggaardsvej 12 · 6971 Spjald

Tlf.: 9738 1644 · E-mail: mail(at)brejninggaard.dk

Webdesign: marginal.dk

Baggrunde

Brejninggaard Efterskole efteråret 2017